Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych
Specjalizujemy się w zabudowach przemysłowych jak i domowych z płyt G-K. Prace wykonujemy zgodnie z projektem inwestora. Posiadamy duże moce przerobowe które idą w parze ze starannym wykonaniem.
Wykonujemy:
- Zabudowy hal magazynowych
- Zabudowy sklepów wielkopowierzchniowych
- Zabudowy sklepów wielkopowierzchniowych
- Ściany działowe
Sucha zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych
Pierwsza płyta gipsowo-kartonowa powstała w USA w XIX wieku. Jej wynalazcą był Augustine Sackett, który opatentował swój pomysł w 1894 r. Po raz pierwszy na masową skalę użyto płyty gipsowej w Chicago w 1933 r. Pierwsza fabryka w Europie powstała w 1917 r. w Anglii. Na polski rynek płyta trafiła w latach 50. Prawdziwy przełom w wykorzystywaniu suchej zabudowy przypada na lata 90. ubiegłego wieku. Od tej pory ten rodzaj wykończenia nie traci na popularności.
Z płyt gipsowo-kartonowych na profilach metalowych powstają ściany, sufity oraz suche tynki, ale nie tylko. To również zabudowy, których kształt i wielkość zależą tylko od naszej wyobraźni. Możliwość kształtowania ich na wiele sposobów to atut, którego nie ma żaden inny materiał. Systemy suchej zabudowy to też rozwiązania, które sprawdzą się na każdym poddaszu.
- szybki montaż;
- montaż suchych tynków nie wiąże się prawie z żadnymi mokrymi pracami;
- suche tynki są idealnym materiałem do wykańczania poddaszy użytkowych i ścian szkieletowych;
- pozwalają ukryć wszelkie nierówności i wady ścian;
- suche tynki można montować o każdej porze roku;
- ich montaż nie wiąże się z uciążliwymi przerwami technologicznymi;
- pod płytami da się ukryć przewody elektryczne i inne;
- w razie uszkodzenia płytę da się wymienić na nową;
- z ponacinanych płyt zwykłych lub ze specjalnych płyt giętych na sucho można wykonywać powierzchnie łukowe, co w przypadku tradycyjnych tynków jest ogromnie trudne.
Rodzaje płyt kartonowo-gipsowych
Oznaczenia płyt kartonowo – gipsowych zmieniły się jakiś czas temu. Obecnie najpopularniejszy system oznaczania płyt to podział na typy A, H2, F, FH2. Typ A to standardowe płyty, oznaczane dawniej jako GKB. Typ H2 to płyty impregnowane, poprzednio znane jako płyty GKBI. Płyty ogniochronne GKF obecnie funkcjonują jako płyty typu F, a impregnowane płyty ogniochronne GKFI to obecnie płyty typu FH2.
STANDARDOWE PŁYTY KARTONOWO - GIPSOWE
Standardowe płyty kartonowo – gipsowe, czyli płyty typu A (GKB), mogą być stosowane w pomieszczeniach o wilgotności względnej powietrza mniejszej niż 70%. Nie nadają się więc do łazienek, kuchni, pralni czy suszarni. Można z nich wykonywać łuki, których promień wynosi minimum 60 cm. To najpopularniejszy i najczęściej stosowany rodzaj płyt, używany jako okładzina ścian czy ścianka działowa. Można je rozpoznać po jasnoszarym kolorze i niebieskich napisach.
WODOODPORNE PŁYTY K-G
Wodoodporne, czyli impregnowane płyty k-g typu H2 (GKBI), przeznaczone są do stosowania w pomieszczeniach o wilgotności powietrza okresowo (do 12 godzin na dobę) zwiększonej, ale nie przekraczającej 85%. Ich rdzeń jest impregnowany środkiem hydrofobowym, który opóźnia i ogranicza wchłanianie wilgoci. Warunkiem stosowania takich płyt w kuchniach, łazienkach czy innych narażonych na wilgoć pomieszczeniach jest pokrycie całej powierzchni ścian materiałem odpornym na wilgoć, czyli np. glazurą przyklejoną wodoodpornym klejem, z wykończeniem spoin materiałem wodoodpornym lub wykładziną ścienną z PVC. Niezbędne jest także stosowania wentylacji. Jeśli płyty typu H2 będą znajdowały w miejscach narażonych na chlapanie wodą (np. w obrębie wanny czy kabiny prysznicowej), należy je dodatkowo zabezpieczyć folią w płynie. Takie płyty mają najczęściej kolor zielony.
PŁYTY K-G OGNIOODPORNE
Płyty typu F (dawniej GKF) doskonale sprawdzą się tam, gdzie aspekt ochrony przed ogniem jest bardzo istotny, czyli np. na poddaszach, jako osłona kominka lub do wykonywania osłon odpornych na działanie ognia na elementach nośnych budynku. Te płyty wzbogacone są dodatkiem włókna szklanego i mogą zatrzymać ogień o wiele dłużej niż tradycyjne płyty typu A. Płyt tych nie należy jednak stosować w pomieszczeniach wilgotnych. Te płyty są koloru różowego.
PŁYTY KARTONOWO-GIPSOWE OGNIOODPORNE IMPREGNOWANE
Płyty typu FH2 (poprzednio GKFI) są wzmocnione włóknem szklanym, a więc mają zwiększona ognioodporność. Dodatkowo zostały zaimpregnowane środkiem hydrofobowym, są więc także wodoodporne. Dzięki temu mogą być stosowane w pomieszczeniach o większej wilgotności względnej niż standardowe płyty, zabezpieczając ponadto przed ogniem. Dlatego warto wybrać te płyty do np. domków letniskowych czy do wykończenia łazienek na poddaszach. Najczęściej są to zielone płyty z czerwonymi napisami.
Jaka jest cena zabudowy z płyt G-K?
Jeżeli byliby Państwo zainteresowani wykonaniem zabudowy z płyt G-K przez naszą firmę prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy lub telefonicznie. Dobrze wiemy o tym, że każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia.
Do wyceny usługi potrzebne są takie informacje jak:
- lokalizacja inwestycji
- rodzaj płyt G-K, które należy użyć
- zakres prac
- poziom skomplikowania realizacji
O nas
Nasza firma to przede wszystkim doświadczenie oraz profesjonalne podejście. W branży działamy od ponad dziesięciu lat. Przez ten okres zrealizowaliśmy setki inwestycji. Wykonujemy małe realizacje dla klientów indywidualnych jak i duże inwestycje dla klientów biznesowych. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, ponieważ przede wszystkim zależy nam na zadowoleniu zleceniodawcy.
Zapraszamy do kontaktu.
Nasze atuty
- Doświadczenie
- Szybka realizacja
- Wysoki standard prac
- Wysoka jakość wykonania
nasi klienci
Jak pracujemy
Przygotowanie kosztorysu ofertowego
Polega na przygotowaniu kosztorysu ofertowego na wykonanie zabudowy z płyt określonej przegrody budowlanej. Oferta przygotowywana jest dla każdego klienta indywidualnie..
Przygotowanie kosztorysu składa się z kilku etapów:
1. Wstępna inwentaryzacja przegrody budowalnej przeznaczonej do zabudowy.
2. Specyfikacja zastosowanych wyrobów płyt G-K
3. Określenie zapotrzebowania materiałowego.
4. Określenie kosztów realizacji
Podpisanie umowy
Umowa określa warunki takie jak termin i koszt realizacji zlecenia, gwarancję na zastosowane materiały i wykonane prace oraz prawa i obowiązki zleceniodawcy i wykonawcy. Sporządzona jest w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron umowy.
Realizacja zlecenia
Dokonują inwentaryzację budowlaną obiektu oraz rozpoczynają prace budowlane.
Zakończenie realizacji, odbiór
Zakończenie prac, kontrola powykonawcza, dokonana razem ze zleceniodawcą. Przekazanie zlecewniodawcy dokumentacji obejmującej: - raporty z inwentaryzacji - gwarancje na materiały i wykonane prace
-
Przygotowanie kosztorysu ofertowego
Polega na przygotowaniu kosztorysu ofertowego na wykonanie zabudowy z płyt określonej przegrody budowlanej. Oferta przygotowywana jest dla każdego klienta indywidualnie.. Przygotowanie kosztorysu składa się z kilku etapów: 1. Wstępna inwentaryzacja przegrosy budowalnej przeznaczonej do zabudowy. 2. Specyfikacja zastosowanych wyrobów płyt G-K 3. Określenie zapotrzebowania materiałowego. 4. Określenie kosztów realizacji -
Podpisanie umowy
Umowa określa warunki takie jak termin i koszt realizacji zlecenia, gwarancję na zastosowane materiały i wykonane prace oraz prawa i obowiązki zleceniodawcy i wykonawcy. Sporządzona jest w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron umowy. -
Realizacja zlecenia
Na tym etapie, w dniu realizacji zlecenia nasi pracownicy wykonujący pracę przyjeżdżają na miejsce i dokonują inwentaryzację budowlaną obiektu. -
Zakończenie realizacji, odbiór
Zakończenie prac, kontrola powykonawcza, dokonana razem ze zleceniodawcą. Przekazanie zlecewniodawcy dokumentacji obejmującej: - raporty z inwentaryzacji - gwarancje na materiały i wykonane prace